baner mp43

O nas

Początki
W 1986 roku uchwałą Rady Miasta Ruda Śląska powołano do życia kolejną już w naszym mieście placówkę przedszkolną. Miała ona zaspokoić potrzebę opieki nad dziećmi dla rozwijającej się dynamicznie w tym czasie dzielnicy Bykowina. Przedszkolu nadano numer 43. Rozpoczęło ono działalność 3 marca 1986 roku. Dyrektorem placówki została Pani Barbara Sobek. W ramach przedszkola funkcjonowało 6 oddziałów. Zatrudnionych było 8 nauczycieli. Na lata 1986-1989 przypada największa ilość uczęszczających do przedszkola dzieci, która w roku szkolnym 1987/1988 wyniosła 189 przedszkolaków.

Rozwój
Nasze przedszkole ciągle się rozwija. W 1986 roku powstał oddział dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W przedszkolu zatrudnieni są nie tylko pedagodzy, ale także specjaliści z innych dziedzin – od 1998 roku pracę z dziećmi rozpoczął logopeda, a opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi sprawuje rehabilitant. Od kilku lat zajęcia ruchowo-muzyczne prowadzi nauczyciel rytmiki. W 1991 roku rozszerzono działalność o oddział popołudniowy. Przedszkole jako jedno z niewielu na terenie miasta jest czynne w godzinach od 6:00 do 17:00.

Dzień dzisiejszy
Obecnie nasze przedszkole prowadzi 7 oddziałów dla dzieci. Zatrudnia 16 nauczycieli i 17 pracowników personelu technicznego i pomocniczego. Przedszkole sprawuje opiekę pedagogiczną nad Ośrodkiem Adaptacyjnym przy ulicy Wita Stwosza w Bykowinie.

Ciekawe zajęcia, kolorowe i słoneczne sale, miły personel, bogata oferta zajęć dodatkowych, wycieczek, konkursów w przedszkolu i na terenie miasta- wszystko to sprawia, że dzieci uczęszczają do przedszkola z ochotą, a z roku na rok nie maleje liczba nowoprzyjętych przedszkolaków.

Serwer, na którym umieszczona jest ta strona, może używać plików cookies zapisywanych w urządzeniach użytkowników. Każdy użytkownik może wyłączyć lub ograniczyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje jak to zrobić można znaleźć w dziale pomocy danej przeglądarki. .

Serwer, na którym umieszczona jest ta strona, może używać plików cookies zapisywanych w urządzeniach użytkowników. Każdy użytkownik może wyłączyć lub ograniczyć obsługę plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje jak to zrobić można znaleźć w dziale pomocy danej przeglądarki.

Zamknij